Termal Kameralar

Üstün özellik ve uygun fiyat OWON TI332’de buluştu

Endüstriyel, bina ve elektriksel bakım alanlarında yoğun olarak kullanılmakta olan termal kameralar Covid-19 salgınının ardından özellikle toplu giriş çıkışların yapıldığı fabrika, yurt ve üniversite gibi alanlarda ateş ölçümü ile gündelik hayatımıza dek girmiş bulunmakta.

AR-GE / BİLİMSEL UYGULAMALAR İÇİN
TERMAL KAMERA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Profesyonel Termal Kameralar ürün dizaynı, verimlilik geliştirme ya da bir hedefin termal davranışına dair bilgi edinmek amacı ile net görüntü ve sıcaklık hassasiyeti için yüksek çözünürlük sağlar. 160.000'den fazla sıcaklık noktası ölçüm imkanı, makroların titiz detayı ve dokunmatik seviye/ süre özellikleri ile potansiyel tasarım hataları kolayca tespit edilebilmelidir.

AR-GE/Bilimsel Uygulamalar için en iyi çözüm: FLIR T530/540 SERİSİ 

FLIR T530/540 serisi Termal Kamera

Sıcaklığı tespit etme hassasiyeti ile 0,03°C'den daha düşük farklar FLIR T530/T540 tasarımdaki kusurları ve termal gradyanları bulmanıza imkan verir. FLIR T530/540 serisi kameralar 1500 ° C'ye(T540) kadar termal dağılıma kadar geniş bir sıcaklık sahasını tarama imkanı sunar.
Ölçümler kalite güvence ve fabrikadan çıkan baskı devre kartlarının kabulü ile bunların kullanılacağı diğer ürünleri garantiye almak amacı ile ±% 2'ye doğru ölçüm sağlar.

ELEKTRİKSEL BAKIM İÇİN TERMAL KAMERA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Sıcaklık hassasiyeti: Sıcaklık dalgalanmalarını yakalamak elektriksel bakımda çok önemlidir. Bunun için de hassasiyet önem taşır.
Sıcaklık aralığı: Elektriksel bakımda termal kameranın geniş bir aralığı tarayabilmesi önem taşır.
Böylece bir çok farklı yüzeydeki sıcaklık farklılıklarını yakalayabilirsiniz.
Çözünürlük: Elektriksel bakım için termal kamera alacaksanız termal çözünürlüğü olabildiğince yüksek olan ürünü almak gerekir.
Bu şekilde raporlarını çok daha güvenilir olur.
NIST sertifikası: Eğer termal kamerayı ticari amaçlar ve raporlama için kullanıyorsanız bu kameranın NIST den sertifikalı
olarak gelmesi size önemli bir avantaj sağlayacaktır. 

Yukarıda saymış olduğumuz özellikleri
FLIR’in E75, E6 ve E8 modelleri en iyi şekilde karşılayacaktır.

Lazerli mesafe bulucu hızlı ve hassas bir şekilde sıcaklık okumasının doğru notaya odaklanmasını sağlar. Gelişmiş 160° C lik dönme açısına sahip IPS dokunmatik ekran sayesinde az ışıkta dahi doğru yere odaklanmanıza yardımcı olur.

FLIR E6

FLIR E6’nın sahip olduğu 9 Hz’lik yenileme oranı kırpışmaları kolayca yakalamanızı sağlar. FLIR E6 nın sahip olduğu ödüllü MSX teknolojisi ile görsel resimleri termal görüntüler ile üst üste getirip odaklanmak istediğiniz alanın bilgilerini kolayca yakalamanıza imkan verir.

FLIR E8 45 ° x 34 ° görüş alanına sahiptir ve –15°C ile +252°C arasındaki sıcaklık algılama aralığına sahipken -15°C;+50° C sıcaklık aralığında çalışır. Dayanıklı bir cihazdır. Zarar verme korkusu yaşamadan yanınızda taşıyabileceğiniz bir üründür.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES

Sülüntepe Mahallesi, Yunus Emre Cd.
Zülal Sk. C1.1/14, 34909 Pendik-İSTANBUL

TELEFON

Telefon: +902162322250

Faks: +902162322270

E-POSTA

cmsense@cmsense.com

Copyright (c) 2016-2020 CMsense

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.