Deney Setleri

Analog Dijital Elektronik Deney Setleri

Haberleşme Laboratuvarı
Deney Setleri

Elektrik Makineleri ve Kumanda Eğitim Seti

Elektrik Makineleri ve Kumanda Eğitim Seti, temel elektrik kanunlarının ölçümleri ile birlikte öğretilmesi, kullanılması, devre elemanlarının tanınması, projelendirilmesi, analiz yapılması ve uygulamalı eğitime yardımcı olması amacıyla modüler yapıda tasarlanmıştır. Setin modüler olması, laboratuvar ortamının endüstriyel uygulama ortamına benzemesini ve ayrıca elektriksel eğitim alanında geniş kullanım olanağı sağlar.
Eğitim setinde kullanılan motorlar ve kumanda elemanları endüstriyel ve günlük hayatta kullanılan modelleriyle birebir aynı yapıdadır. Bu nedenle eğitim seti mesleki eğitim kurumlarında kullanılabileceği gibi endüstri sektöründe de kullanılabilmektedir.

Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı Deney Setleri

Eğitim seti hidroelektrik üretim, dağıtım ve kullanımına yönelik kavramların öğrenilmesi, kullanılması, devre elemanlarının tanınması, projelendirilmesi ve uygulamalı eğitime yardımcı olması amacıyla tasarlanmıştır.

Güneş Enerji Santralı
Eğitim Seti

Güneş Enerji Santrali Eğitim Seti, düşük güçlü bir güneş paneli ve bir halojen lambadan oluşur. Halojen lamba, parlaklığın kontrol edilebildiği bir güneş simülatörü olarak kullanılır. Güneş paneli, güneş simülatörü tarafından üretilen ışığı kullanarak enerji üretir. Eğitimci ayrıca şarj kontrol cihazı, küçük kapasiteli pil ve bir invertör içerir.

Rüzgar Enerji Santrali Eğitim Seti bir rüzgar tüneli ve rüzgar türbini jeneratörü setinden oluşur. Rüzgar tüneli, jeneratöre düşük güç enerjisi üreten mekanik enerji uygular. Rüzgar tüneli fanı bir VFD kontrol cihazı tarafından kontrol edilir.


 Yüksek Gerilim Laboratuvarı Deney Setleri

Eğitim ve deney maksatlı Yüksek Gerilim Darbe Test Sistemi üniversitelerde yüksek gerilim alanındaki ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Sistem, eğiticinin kolayca kontrol edebileceği ve deneyleri emniyetli bir şekilde gerçekleştireceği bir yapıdadır.

Test ve Deney Hücresi

Yüksek Gerilim Laboratuvarı Alçak ve Yüksek Basınçlarda çalışan Test ve Deney Hücresi (Özel Yapım)

Kontrol Laboratuvarı
Deney Setleri

Kontrol Deney Seti gerçek zamanlı dijital kontrol ve analog servo uygulamaları platformudur. Platform tasarım ve simülasyon yapılabilen akademik bir program ile de uyumludur.

PLC Eğitim Seti

PLC Eğitim Platformu PLC kontrol uygulamalarına yönelik temel, orta ve ileri seviyeyi kapsayan bir eğitim setidir. Platform ana ünite ve üzerindeki deney bloklarından meydana gelmektedir. Gerçek zamanlı dijital kontrol ile analog uygulamaları yapabilmeye imkan tanıyan modüler yapıda tasarlanmış bir sistemdir.

DC Motor Kontrol Modülü, mühendislik fakülteleri için tasarlanmış laboratuvarlarda kullanılması hedeflenen bir eğitim aracıdır.

Yeni Raspberry Pİ

Raspberry Pi 3 Model B+ Geliştirme Kartı

Raspberry Pi 3 Model B+ 1.4GHz, çift bantlı 2.4GHz'de çalışan 64-bit dört çekirdekli işlemci ve 5GHz kablosuz LAN, Bluetooth 4.2 / BLE, daha hızlı Ethernet ve ayrı bir PoE HAT üzerinden PoE özelliği olan Raspberry Pi 3 serisindeki son üründür.

Çift bantlı kablosuz LAN modüler uyumluluk sertifikası ile birlikte gelen kart önemli ölçüde azaltılmış kablosuz LAN uyumluluk testi ile pazara yönelik nihai ürünlerde hem maliyet hem de zamanın iyileştirilerek tasarlanmasına imkan verir. Raspberry Pi 3 Model B+, Raspberry Pi 2 Model B ve Raspberry Pi 3 Model B her ikisi ile aynı mekanik ayak izini korur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES

Sülüntepe Mahallesi, Yunus Emre Cd.
Zülal Sk. C1.1/14, 34909 Pendik-İSTANBUL

TELEFON

Telefon: +902162322250

Faks: +902162322270

E-POSTA

cmsense@cmsense.com

Copyright (c) 2016-2020 CMsense

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.